Gyakran ismételt kérdések

Mire van szükség, hogy kajakozhasson a gyermekem?

Az egyetlen tárgyi feltétel az úszni tudásról szóló igazolás, melyet úszómester állíthat ki. Ez a papír beszerezhető majdnem minden uszodában. A kiállítás feltétele: az úszómester előtt 200 m biztonságos leúszása. A legegyszerűbb és legközelebbi hely ennek beszerzéséhez a Gödi Strand.

 

Nekünk saját kajakunk van, használhatjuk azt?

Természetesen. Mindössze a hajó típusának kell megegyeznie a sajátjainkkal, vagyis versenyhajónak kell lennie. Tengeri műanyag kajakokkal nem lehetséges lépést tartani ugyanis velünk. Saját hajó tárolására van lehetőség a telepen.

 

Mit jelent az A-B-C csoport?

A csoportok elsősorban tudás és edzettség szerint kerülnek kialakításra. Így a hasonló tudásúak egymást erősítve és húzva végzik a napi edzéseket. Általában az életkor is megegyezik az egyes csoportokban, de mégis az elsődleges szempont az edzések intenzitása és célja. Ennek megfelelően a C-csoport a kezdők ill. a kicsik csoportja, a csoport célja egy alapvető állóképesség megszerzése ill. az evezéssel való ismerkedés, felkészülés a versenyekre. A B-csoport a haladóké, ebben a csoportban már mindenki evez, sokan versenyeznek is, az állóképességük lényegesen jobb a C-nél. Az A-csoport a nagyoké, ők a rendszeres versenyzők, átlagon felüli állóképességgel rendelkeznek, fizikai terhelhetőségük jelentős potenciállal bír. Az A-csoportnak esetenként rendhagyó edzései is vannak, kora reggeli időpontokban pl.

 

Gyermekem kicsi, félek elengedni a Dunára, honnan tudhatom, hogy jó kezekben van?

Legelőször mindenkinek meg kell tanulnia biztonsággal megülni a hajót. Amíg ez nem megy, addig senki sem evezhet, csakis a telep előtti pár méteres szakaszon, a sekély vízben, ill. szárazföldi edzéseken vesz részt. A későbbiekben sem evez egyedül senki a Dunán. Az evezős edzéseken az edző motorcsónakkal kíséri a gyerekeket. A gyerekeknek a vízbiztonsági szabályokat az első edzéseken el kell sajátítaniuk.

 

Télen milyen edzések vannak, ha evezni nem lehet?

Télen az általános kondíciót javító és erősítő edzéseket tartunk, alapozunk. Vannak tornatermi edzések a környező iskolákban, erősítő edzések a telepen, futóedzések a telepen és külső hegyi terepen is, végül, de nem utolsó sorban vannak úszó edzéseink. Edzéseinkkel igyekszünk egyensúlyt teremteni a dinamikus vagy cardio (futás, úszás) és a statikus, erőnléti edzések között. Ennek köszönhetően a gyerekek fokozatosan erősebbek és dinamikusabbak lesznek a téli alapozó időszak végére.

 

Én csak egy kicsit fogyni szeretnék!

A legjobb helyre készül jönni ebben az esetben! Várjuk szeretettel.

 

Az edzések időpontjai egész évben fixek?

Nem. Az időpontok függnek a sötétedéstől, a külső helyszínektől, (tornaterem) de még az évszaktól is. A versenyszezonban pl. intenzívebbek az edzések, nyáron a nagyobbaknak napi két edzésük is van. Télen az úszás és a hegyi futás hétvégén van, ilyenkor a heti pihenőnap hét közben van. A honlapon az edzések időpontjai és aktuális változásai is nyomon követhetőek, az edzők szóbeli közlései és a csónakház ajtajára kiírt legfontosabb és sürgős információk mellett!!